Młodzi młodym o Bydgoszczy

„Bydgostienalia.

Młodzi młodym o Bydgoszczy – zajęcia poza ławą szkolną w 100. rocznicę odzyskania niepodległości”

Nauczyciele i Uczniowie

Zespołu Szkół nr 19 w Bydgoszczy

oraz:

Zespół Szkół nr 1 w Bydgoszczy

Zespół Szkół nr 12 w Bydgoszczy

Szkoła Podstawowa nr 2 w Bydgoszczy

Szkoła Podstawowa nr 14 w Bydgoszczy

Zespół Szkół nr 25 w Bydgoszczy

Pałac Młodzieży

serdecznie zapraszają

uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i liceum

na cykl zajęć realizowanych w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego,

prowadzonych przez rówieśników dla rówieśników.

Młodzież pod kierunkiem organizatorów przedsięwzięcia przygotuje warsztaty, gry edukacyjne, inscenizacje, zajęcia terenowe. Odbędą się one w dniach od 4 kwietnia do 19 kwietnia 2018 roku pod hasłem „Młodzi młodym o Bydgoszczy”.

Chcemy, by uczestnicy w nieszablonowy i kreatywny sposób poszerzyli swoją wiedzę o małej Ojczyźnie oraz uczcili ważne święto narodowe. Jesteśmy przekonani, że uczniowie poprzez zabawę, zajęcia twórcze i działanie w niecodziennych rolach poszerzą swoją wiedzę o Bydgoszczy i nauczą się wyrażania własnych opinii, a także wzmocnią kompetencje w zakresie dokonywania samooceny i wnioskowania.

Naszym celem jest również integracja bydgoskich szkół i lokalnego środowiska oraz pielęgnowanie wartości patriotycznych wśród uczniów.

Po przeprowadzeniu warsztatów, 23 kwietnia 2018 roku zostanie zorganizowana gala podsumowująca przedsięwzięcie.

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o kontakt z nauczycielem najbliższej placówki Wiesława Majchrzak SP 14 Bydgoszcz Tel. 523424349