„Zdolni znad Brdy” -zaproszenia

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza w październiku 2018 r. na warsztaty dla rodziców uczniów zdolnych a także na konferencję naukową dla uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII SP), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:
Warsztaty dla rodziców 05.10.2018 – ZAPROSZENIE
Forum olimpijczyków 24.10.2018 – ZAPROSZENIE

05.10.2018, godz. 16.00

„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” – warsztaty wsparcia dla rodziców uczniów zdolnych

Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych

i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Profilaktyka wypalenia rodzicielstwem, czyli jak być rodzicem wystarczająco dobrym zamiast idealnym?”.

Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności.

Zajęcia organizowane są w ramach programu „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzi je psycholog Magdalena Dunajska.

Przewidywany czas spotkania – ok. 3 godziny zegarowe.

Zgłoszenia do 3 października 2018 r. prosimy kierować do Moniki Grzybowskiej, mail: tmg@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 52 371 26 56.

24.10.2018, godz. 10:30

„Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” – konferencja naukowa dla uczniów zdolnych

Tematyka spotkania: historia, literatura polska/język polski.

Odbiorca: uczniowie szkół podstawowych (klasy VII, VIII), szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W ramach konferencji odbędą się:

• prezentacje dorobku naukowego uczniów – laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych z wiodących szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Bydgoszczy.
  • prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk humanistycznych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu.

Konferencja naukowa organizowana jest przez Pałac Młodzieży w ramach programu „Zdolni znad Brdy” a odbędzie się

w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy (ul. Plac Wolności 9).

Przewidywany czas spotkania – ok. 2 godziny zegarowe.

Zgłoszenia do 22 października 2018 r. prosimy kierować do Moniki Grzybowskiej, mail: tmg@palac.bydgoszcz.pl  lub tel. 52 371 26 56.