Pierwsza pomoc przedmedyczna

JAK POMÓC OSOBIE NIEPRZYTOMNEJ

PIERWSZA POMOC W NAGŁYCH PRZYPADKACH ZAGROŻENIA ZDROWIA I ŻYCIA

Drodzy uczniowie, rodzice !

Pierwsza pomoc przedmedyczna to umiejętność ratująca życie. W życiu codziennym zdarzają się sytuacje, w których mamy zaledwie kilka minut na podjęcie odpowiednich czynności aby zapobiec utraty zdrowia a nawet życia przez poszkodowanego. Wiemy doskonale, że przypadkowi świadkowie nie zawsze potrafią udzielić pierwszej pomocy lub wręcz boją się podjąć jakichkolwiek działań. Dlatego opracowaliśmy cykl prezentacji, których celem jest przedstawienie zasad i sposobów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wybranych nagłych stanach zagrożenia utraty zdrowia i życia.
Dowiecie się jak :

– udzielić pomocy osobie nieprzytomnej,

– zatamować krwawienia

– postępować przy urazach kończyn

– i innych często spotykanych urazach

Mamy nadzieję, że dzięki tej prezentacji nabyte umiejętności pozwolą na uratowanie wielu istnień ludzkich!

Obserwujcie naszą zakładkę ‘’ Poradnik bezpieczeństwa ‘’ już niebawem pierwsze prezentacje

Koordynator ds. bezpieczeństwa SP14